محل تبلیغات شما

میدونی امروز که واسه تمدید قرارداد رفته بودم رئیسمون گفت باید واسه خودم دنبال شوهر بگردم  :|  مدت قراردادم هم از همیشه کمتره. خب؟ حس خوبی ندارم. خب، اون که حرف بدی نزده، گفته به فکر زندگی شخصیت هم باشی. آره، ولی یک چیزایی هست که باید در نظر گرفته بشن. میخای اول پیام و بعد گوینده ی پیام رو بررسی کنیم؟ آره، خوبه.

۱ـ چی گفته؟ گفت به فکر ازدواج باش؛ یک نفر مناسب که فرهنگش به فرهنگت میخوره پیدا کن. واسه این کار هم سعی کن بیشتر توی جامعه باشی.

خب، نظرت راجع به این گفته ها چیه؟ به نظرم جمله ها سیر منطقی دارن. اگه کسی بخواد ازدواج کنه باید یک فرد مناسب پیدا کنه و یک راهش هم حضور داشتن در جامعه و دیده شدن هست. ولی آلان مئله اینه که آیا ازدواج واسم مطرح هست؟اگه اره یا نه دلیلش چیه؟ خب، جوابت چیه؟ نمیدونم. در واقع شرایط اقتصادی، فرهنگ و اخلاق جامعه باعث میشه جوابم منفی باشه؛ این روزا به کسی نمیشه اعتماد و تکیه کرد؛ اقتصاد هم که قربونش برم. خب، در شرایط ایده‌ال جوابت چیه؟ اگه شرایط اقتصادی خوب باشه و فرد مناسبی هم پیدا کنم بدم نمیاد ولی دوتا نکته هست؛ من هیچ وقت بچه نمیخوام. فرد مناسب هم باعرضه، باصداقت، متعهد و چندتا مورد دیگه هست. میدونی یک چیز دیگه هم هست گاهی حس میکنم دارم زیادی به ام۲ وابسته میشم؛ همیشه ازش مشاوره میگیرم و نظرش رو میپرسم، با همکاری اون فرام رو مرتب میکنم کاری که قبلا اینجا خودم راحت انجام میدادم، همه چیز رو براش تعریف میکنم و باهاش درددل میکنم کاری که هیچ وقت به جز با "ام" انجام نمیدادم. نمیدونم حسم درسته یا اشتباه؛ نمیدونم تا کجا باهام میاد :( علاوه بر اینا یک چیز دیگه هم هس؛ من خیلی حرف بقیه روم اثر میذاره؛ دوباره این رو به عینه دیدم :(

خب، گوینده رو بررسی کنیم. کی گفته؟ رئیس. رئیس آدمیه که حتی شوخیش هم جدیه و زمینه ی خاصی داره. در واقع هر حرفی که میزنه یک منظوری پشتش هست. نکته ی بعدی اینه که به نظرم رئیسها کارمند مجرد رو بیشتر میپسندن، نظرت چیه؟ نمیدونم، شاید. وقتی هم داشت برگه ی تمدید قرارداد رو امضا میکرد انگار شک داشت، احتمالا روی مدتش که مثل همیشه بزنه یا مثل الآن که زد کمتر بزنه. 

اینا و البته اوضاع مملکت باعث میشه فکر کنم گزینه ی تعدیل نیروی بیشتر رو روی میزش داره. البته شاید هم به خاطر درگیری با نیروهای قبلی میخواد بیشتر احتیاط کنه. 

خب، میدونی که اینا احتمالاتیه که وجود داره. ولی الآن کاری که میخوای بکنی چیه؟

میخوام زندگیم رو بکنم. من همینم. جامعه ی ما همینه. اگر هم بعدا غذرم رو خواستن به این فکر میکنم که چیکار کنم. الآن نمیخوام واسه فردای نیومده خودم رو نگران کنم. 

من برنامه های خودم رو پیش میبرم. الن کولتیوه نتخ ژغدن 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها